poniedziałek, 19 lutego 2007

Nowe WPF/E February CTP

Warto poznawać nowe możliwości jakie tkwią w tej technologii Microsoftu. Microsoft utworzył serwis poświęcony tej technologii. Można też przeczytać jakie nowe możliwości zostały dodane do wersji lutowej WPF/E To tej wersji można przejrzeć materiał szkoleniowy WPF/E QuickStart i jak SDK (można to też ściągnąć przykłady i jak samo SDK z QuickStart)

WPF/E jest małą aplikacja która w sobie zawiera wszystko co jest potrzebne do obsługi RIA. Nie wymaga niczego więcej poza przeglądarkami internetowymi. To oznacza że w 1.1 MB instalatora pod Windows zawarto parser XML, interpreter JavaScriptu, kodeki video i grafiki rastrowej, wsparcie do grafiki wektorowej i jak animacyjnej. Występuje to jako wtyczka do Firefoxa i jako ActiveX. Imponujące prawda? Tylko, że ta wersja ma działać do pierwszego czerwca 2007 roku.

Ostatnio bardzo popularne stało się używanie efektu refleksji. Przykładem jest WPF/E Photo Viewer with Reflection Lestera Lobo. Oto kod źródłowy WPF/E Developer Content Team opisał tą technikę stosowania refleksji grafiki. (kod źródłowy). Ważną rzeczą jest obsługa trybu "siatki" w przypadku obsługi układu graficznego. Bryant Likes pokazał to na przykładzie swojego frameworka AJAX do obsługi WPF/E. Smargroth twórca WPF/E Visty dostarczył kolejne demo do obsługi grafiki 3D w WPF/E. Oto kod JS. Bryant użył WPF/E do zrobienia fajnego efektu typu matrix. Kod źródłowy JS i jak XAML Podobny efekt można zobaczyć tu. Chad Campbell pokazał jakie efekty można zrobić dzięki wykorzystaniu obsługi paska postępu ładowania i klipu wideo, tworząc puzzle z klipu wideo Oto jego kod żródłowy. Ważna cechą aplikacji AJAX i jak WPF/E jest obsługa drag and drop (kod żródłowy do pobrania). Tak więc WPF/E to obsługuje o czym opisano na blogu WPF/E Developer Content Team. Ciekawe możliwości WPF/E występują przy wykorzystaniu mushupów geograficznych. Ukazano to na przykładzie Virtual Earth Map (kod żródłowy). Interesującym przykładem zastosowania WPF/E jest osadzanie plików wideo (Windows Media Video) na stronach WWW o czym pisze Chandu Thota.

Głównym popularyzatorem WPF/E jest Mike Harsh W swoim blogu zawsze opisuje ciekawe przykłady zastosowań WPF/E.
Napisał sporo ciekawych przykładów.

Możliwości współpracy między Flashem a WPF/E są duże. Ukazał to Lee na tym przykładzie (kod źródłowy) i na innym przykładzie (kod źródłowy). Dzięki nowym możliwościom można rysować w WPF/E. Robby Ingebretsen pokazał taki przykład. Shawn Wildermuth tez ma swoje przykłady w WPF/E, przykłady są na jego stronie.

Mike Taulty tez dzielił się swoimi uwagami na temat WPF/E ( o animacji - kody źródłowe: przykład 1, przykład 2, przykład 3, przykład 4, o wideo przykład 5, przykład 6, przykład 7, przykład 8, o mushapie - przykład 9)

Brak komentarzy: