piątek, 15 czerwca 2007

AIR i SQLite

Adobe Integrated Runtime jest kolejną aplikacją która wspiera lokalne SQLite, tak jak Google Gears. Zawiera nawet pakiet flash.data, warto sprawdzić jakie polecenia SQL mogą być wykonywane.

Sean Moore pokazał najprostszy przykład kodu wykorzystania lokalnej bazy danych. Bardziej złożone przykłady przedstawił Rich Tretola na swoim blogu pokazując aplikację EmployeeDirectory Jego aplikacja wykorzystuje Cairngorma i jak ColdFusion. Przedstawił kod na tworzenie bazy danych i jak zapisywania i pobierania danych z tej bazy danych. Najciekawszą aplikację SQLite Admin Application for AIR napisał Christophe Coenraets, który też udostępnił kod źródłowy. Ten sam programista po dwóch dniach poszedł dalej i przedstawił już w pełni działającą aplikację SalesBuilder On AIR i jak kod źródłowy do niej.

Wydaje mi się, że pojawia się nowy trend tworzenia aplikacji internetowych w oparciu o Adobe Apollo i jak Google Gears. Ale czy zwykli internauci potrzebują aplikacji offline zsynchronizowane z tymi które korzystają w wersji online?

2 komentarze:

maliboo pisze...

...w erze wifi.

Radek pisze...

Nie zawsze jestes w zasiegu wifi. Chocby w metrze... W samolocie? Pewnie jeszcze w paru miejscach.