sobota, 22 listopada 2008

Flex Automation - testy funkcjonalne i integracyjneTrafiła mi się bardzo interesująca prezentacja Jima Chenga o tym dlaczego warto zainteresować się Flex Automation API, która obecnie znajduje się w Adobe LiveCycle Data Services ES. Jest na stronach internetowych Adobe przykład wykorzystania tej technologii, a także wprowadzenie to tego.
Otóż celem jest zbieranie informacji o interakcji aplikacji Flex i mierzenie zdarzeń jakie występują w tej aplikacji. Z tej prezentacji można było wywnioskować o tym ze warto tym zainteresować się ze względu innowacyjność podejścia. To co jest potrzebne po stronie serwera to aplikacja do zbierania tych informacji. Dowiedziałem się z tej prezentacji ze są to HP QTP, RIATest, FunFX, Rational Functional Tester czy Selenium-Flex API
Ostatnio zainteresował mnie projekt FlexMonkey, który jest połączeniem taki projektów jak FlexUnit, FlexSpy, czy wykorzystanie Flex Automation API. Polecam zobaczyć demo Robi wrażenie na mnie jako analityku internetowym i programiście Flex/AIR.

2 komentarze:

Imrahil pisze...

Wydaje mi się, że mieszasz pojęcia testów funkcjonalnych aplikacji (FunFX, Selenium, Flexmonkey) po stronie klienta, ze zbieraniem informacji o działaniu aplikacji i poruszaniu się użytkowników po niej (Google Analytics for Flash czy ostatnia nowość RIA Analytics od MidnightCoders)

Jarek

O mnie? pisze...

"a czytałeś artykuł o trasseksualiźmie aniołów?" - Mojżesz - http://www.mojzeszblog.blogspot.com/ (podaj dalej)