piątek, 26 czerwca 2009

Qt for S60 - Tower

Jeszcze dobrze nie poznałem możliwości Qt for S60 "Garden" to już mamy kolejną wersję Qt for S60 "Tower" tak więc mamy już zaimplementowane następujące moduły: QtCore, QtTest, QtGui, QtNetwork, QtScript, QtSvg, QtXML

Do nowych API doszło: Phonon, QtSql oraz QtWebkit, obsługa softkeys i API do metod wprowadzania tekstu. Moduł Phonon jest w trakcie tworzenia i owszem można już pisać kod i go kompilować ale nie oznacza to że zadziała. Moduł QtSql opiera się na binarnej wersji pod SQLite3. Natomiast wersja QtWebkit jest dość eksperymentalna (oparta na silniku WebKit 527).


Warto przejrzeć Changelog, aby dowiedzieć się o największych zmianach w API i jak listę problemów z którymi mogą zetknąć się uzytkownicy nowszej wersji. Jedna z najciekawszych rozwiązań które zastosowano w tej wersji jest konwersja z poziomu makr C++ z tradycyjnego leaves z Symbiana na standardowe z C++ wyjątki.

Instalacja po stronie komórki wymaga odinstalowania poprzednich wersji Qt i jak bibliotek współpracujących. Przed instalacją nowszej wersji Qt for S60 trzeba zainstalować: pips_s60_1_5_5b.sis, openc_ssl_s60_1_5_5b.sis, stdcpp_s60_1_5_5b.sis. (są to biblioteki Open C++ i Open C).


Warto obejrzeć wprowadzenie do Qt for S60


i przykład jak zrobić pierwszą aplikację w Qt for S60


Pozostało poczekać na aktualizację Qt for S60 Developer Library na Forum Nokia i na nową wersję Mobility Extensions APIs.

Brak komentarzy: