piątek, 25 sierpnia 2006

Osadzanie dokumentów HTML wewnątrz SWF

Idea osadzania dokumentów HTML czy PDF w aplikacjach zawsze intrygowała użytkowników i jak programistów. Otóż można przeglądać dokument HTML "osadzony" wewnątrz pliku SWF za to odpowiada komponent IFrame stworzony przez Christophe Coenraets A Brian Deite w swoim blogu też pokazał przykład jak ma to funkcjonować. Ciekawe wyjaśnienia są w jego wpisach z lutego i jak z maja a także jego ostatnia wersja komponentu dla Flex 2 Jego demo można obejrzeć i ściągnąć kod zródłowy

Kod składa się z trzech plików - pliku html który zawiera kod JavaSscript do uruchomienia pliku SWF a także pole w którym załadowana jest ukryta ramka. Ta ukryta ramka jest potrzebna z powodów obejścia zabezpieczeń związanych z obsługą domen przez FlashPlayera 9. Zmiany w przewijanych stronach zachodzą na poziomie przeglądarki co pozwala na uzyskanie wrażenia że to Flash Player odtwarza strony WWW. Plik IFrameDemo.mxml jest plikiem z którego tworzy się plik SWF. Zawiera w sobie dane w postaci XML z których będzie korzystać komponent Tree. Te dane można uzyskać w różny sposób np pobrać taki dokument z sieci. Dane w komponencie Tree informują o stronach które mają być załadowane do komponentu IFrame.
Plik IFrame.mxml zawiera właściwie kod skryptu komponentu pozwalający się na komunikowanie się ze stroną www na której znajduje się plik SWF korzystający z tego komponentu. Skrypty ActionScriptu tego komponentu wywołują skrypty JavaScript w celu pobrania danych z ukrytej ramki na tej stronie czy przechodzenia do kolejnych stron.

Brak komentarzy: