piątek, 1 grudnia 2006

Video w ActionScript 3

Ponieważ coraz bardziej popularne staje się nagrywanie filmów wideo żeby je wystawić w sieci to zastanawiałem się jak to działa. W dokumentcji Adobe znalazłem artykulik o paczce flash.media.Video i jak o wskazówce jak osadzać film za pomocą ActionScript 3. Peter de Haan napisał o różnicach w obsłudze wideo na poziomie ActionScriptu 3 a tym z ActionScript 2.

Pewien profesor William B. Sanders napisał świetny artykuł o tym jak programować wg paradygmatu States ze wzorców projektowych. Ten artykuł jest podzielony na dwie części. W pierwszej omawia zrobienie klasycznego odtwarzacza wideo FLV w drugiej części omawia jak zastosować Flash Media Server 2 to tego.

Pomyślałem jeszcze ze większość programistów AS 3 obecnie programuje w Flex 2. Więc jak to ugryźć? To jest proste. Należy przeczytać w dokumentacji o kontrolce VideoDisplay . Raghu jeden z inżynierów Adobe pokazał przykład jak można wykorzystać maskę do zmiany wyglądu kontrolki VideoDisplay Wygląda na to, że należy zapoznać sie z programowaniem pod Flash Media Server 2. Christophe Coenraets napisał aplikację pod Flash Media Serwer 2 pokazujące jak można przysyłać obraz z kamery. Znalazłem też prostą aplikacje AS 3 dla chata tekstowego w FMS 2

Brak komentarzy: