środa, 29 lipca 2009

Domek Symbiana w przebudowie

Od wypuszczenia na rynek inteligentnej komórki opartej na Symbianie 9.4 czyli S60 5 edycji nie minął jeszcze rok a obecna sytuacja przypomina bardziej remont domu. W otoczeniu powstały nowe domki (iPhone czy Android). Więc nasz domek tez wymaga już remontu. Zmienił się właściciel domku. Kupił ten domek najczęstszy gość tego domku. Do tej pory sporo zainwestował w otoczenie domku. W odróżnieniu od nowych właścicieli domków w okolicy domek i działka były dość stare. Poprzedni właściciel dotychczasowego domku został wybrany głównym zarządcą. W tej sytuacji nowy właściciel bez zbytnego rozgłosu rozpoczął remont domku, żeby stary domek był bardzo nowoczesny wewnątrz. Zarządca domku ma zaplanować jak będzie wyglądać rozbudowa domku. Natomiast właściciel wziął się za sprzątanie wewnątrz domu.

Pozostawiono że remont przedpokoju odbędzie się na samym końcu. W przedpokoju znalazła się stara drewniana podłoga (Symbian C++) która zostanie zastąpiona terakotą (Open C) i gresem (Open C++) podobnie jak w całym domku. Dotychczasowy salon (AVKON) zostanie przebudowany tak, żeby znalazł się nowy barek (Java eSWT) i kominek (Qt for S60). W kuchni (Java Mobile) będą wymienione meble na nowsze (Java Mobile Runtime). Łazienka (przeglądarka internetowa oparta na WebKit 413) zostaną wymienione nowe płytki (S60 Browser 7.1 z silnikiem przeglądarki WebKit 525). W toalecie (Nokia Web Runtime) wymieniono tez płytki (silnik przeglądarki WebKit 525). Pokój dla dzieci (Python for S60) przekształci się w pokój dla nastolatki (Python Mobile 2.0) z barwnym gresem (OpenC) .
Z garderobiani (Adobe Flash Lite) wymieni się wszystkie stare ubrania (FlashLite 2.0 z AVM) na nowoczesne (FlashLite z AVM 2.0). W całym domku wymieni się na nowe oświetlenie (API Platform Services 2.0). Na tyłach domku powstanie duży taras (NetS60) sąsiadujący z domkiem oplecionym winogronami (Windows Mobile) . Pomimo remontu domku zarządca (fundacja Symbian) chętnie zaprasza gości prezentując, udostępniając im plany nowego domku (Symbian^4). Większość ludzi przechodzi wokół domku komentując wygląd domku w kontekście nowych sąsiadów. No cóż ze z zewnątrz wygląda na zabytek to jednak mało kto to zwraca uwagi na remont wewnątrz domku. Przynajmniej właściciel i zarządca oraz ich goście mogą spokojnie przeprowadzić remont.

Brak komentarzy: