wtorek, 24 kwietnia 2007

Flex Component Kit for Flash CS3

Na Adobe Labs jest narzędzie Flex Component Kit for Flash CS3 do zamiany zawartości tworzonej w Flash CS3 do postaci komponentów SWC, które mogą być obsługiwane w Adobe Flex 2. To jest spowodowane tym, że Flash CS3 jest bardziej narzędziem designerskim, niż programistycznym. Wynikają tez z tego powodu pewne różnice. W Adobe Flex 2 bazuje się na komponentach i skryptach natomiast w Flash CS3 bazują na tradycyjnych metodach takich jak animacje, obsługa timelines, movieklipy. Warto obejrzeć prezentację przedstawiające możliwości tego narzędzia

Moxie to nazwa kodowa Flex 3. Do tej wersji doda się możliwości związane z obsługą skórek (ang. skins) oraz zarządzaniem zawartością bibliotek (podobnie jak w przypadku zawartości we Flash CS3) oraz obsługę klatek kluczowych . Może kiedyś Adobe Flex upodobni się bardziej do narzędzi designerskich?

2 komentarze:

Mali pisze...

Watpie zeby Flex mial sie upodabniac do Flasha. Nie po to jest Flexem;) Fakt: na pewno beda dodawac uzyteczne featuresy, jednak IMO beda one dev-oriented.
Pewnie dlatego tez nie zobaczymy Flasha Basic (spekuluje). Bo o co mieliby go wykastrowac? Screensy/formsy w AS3 juz nie istnieja wszakze.

Can I pisze...

>Watpie zeby Flex mial sie upodabniac do Flasha. Nie po to jest Flexem;)

też mam taką nadzieję ;)